Bez kategorii
Dodaj komentarz

Poznajesz świat

 

1/2/3/4/5/6

Obrazy, dźwięki, kolory. Od pierwszych tygodni życia uczysz się świata i doświadczasz go całym sobą. Chłoniesz to, co nowe, dotykasz nieznanego, przekraczasz kolejne granice małego człowieka. Żeby nie spłoszyć Twojej dziecięcej, instynktownej chęci poznawania świata chcemy proponować Ci zabawki i przedmioty proste, minimalistyczne w swojej formie,  ułatwiające kontakt z otoczeniem. Ciekawi jesteśmy dokąd Cię zaprowadzą…

Może nad staw? Lub na dno oceanu, gdzie mieszka ośmiornica i krab? Czy widzisz jak zmieniają oni swoje kolory? Kilka dotknięć zamoczonego w wodzie pędzelka i książeczka (1) , towarzysz  wodnych przygód ożywa! Zabierz ją ze sobą na plażę i do wieczornej kąpieli. Zgadnij, kto się ukrył między parzydełkami meduzy?

A gdyby tak pójść na spacer z pieskiem (3)? To chyba jamnik, prawda ? Śmiało, przytul się do niego! Na pewno nie zrobi Ci nic złego. Co najwyżej głośno zaszczeka, gdy go niespodziewanie pociągniesz. Ale za to bardzo lubi, kiedy się go delikatnie głaszcze. Czy czujesz jak miękka w dotyku jest jego sierść?  Teraz już pewnie wiesz jak to jest mieć własnego zwierzaka, który w dodatku nie zawsze chodzi za swoim panem.

Wiemy jakie to niemiłe uczucie, gdy wychodzą pierwsze zęby. To nic przyjemnego! Jesteś zdenerwowany, smutny, nic Cię nie cieszy. A może misowi (4) pokażesz gdzie rośnie nowy ząbek? Możesz go wygodnie chwycić w swoje małe rączki , ślinić i gryźć do woli.

Dziś po obiedzie zapraszamy wszystkie lale na wspaniały koncert! Będziemy śpiewać, grać na marakasach (2) i ulubionych grzechotkach (5) ! Zobacz, jak różne dźwięki wydają Twoje instrumenty gdy nimi potrząsasz! Wszystkie zabawki rwą się do tańca. Może i my do nich dołączymy?

Ustawianie, przekładanie, budowanie.  Z tych kolorowych klocków (6) możesz zbudować co tylko zechcesz! Tęcza, miasteczko, garaże dla aut, mosty, gospodarstwo dla zwierząt.  Spróbujemy ułożyć z klocków wieżę? To świetne ćwiczenie małej motoryki, równowagi i uważności.

 

W co się dziś pobawimy?

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s