Bez kategorii
Dodaj komentarz

Witaj na świecie!

 

1/2/3/4/5/6

Narodziny. Trudno sobie wyobrazić bardziej niesamowite wydarzenie w życiu każdego człowieka i jego najbliższych.  Moment przejścia z jednego świata : znajomego, ciepłego, do tego drugiego, początkowo zupełnie obcego. Jesteśmy zdania, że w tych pierwszych wspólnych dniach i tygodniach  tak niewiele potrzeba, by zaspokoić podstawowe i najważniejsze potrzeby małego człowieka, a przede wszystkim tę najważniejszą, potrzebę bliskości.

Kiedy myślimy o wymarzonej wyprawce dla naszego maleństwa jako pierwsza na myśl przychodzi nam muślinowa pieluszka (4). Wspaniały otulacz, kocyk , awaryjny przewijak, osłona od słońca podczas pierwszych spacerów. Niezastąpiona pomoc przy zasypianiu, ale też ratunek dla brudnej buzi czy umorusanych małych rączek. Wrzucona w biegu do wózka czy maminej torebki, przydaje się zawsze w najmniej spodziewanych sytuacjach.

Czy pamiętacie ile razy budziliście się w nocy do Waszych kilku, kilkunastodniowych maleństw? Parę a czasem nawet pewnie paręnaście. Często podczas takich pobudek konieczne jest zapalenie światła, by sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Hiszpańska marka Goodnight Light zaprojektowała piękną zarówno do pokoju dziecięcego, jak i sypialni dorosłych, lampkę (5) , która rzuca na pomieszczenie delikatne, przyćmione światło. Forma nawiązująca do składanej, papierowej łódki origami łączy tradycję z nowoczesnością i przywołuje dziecięce wspomnienia za dalekimi podróżami.

W niejednym rodzinnym domu są nadal fragmenty framugi, na których z czułością rodzice zaznaczali wzrost swoich pociech wraz z upływającym czasem. Jaka szkoda, że takiej pamiątki nie jesteśmy w stanie zabrać ze sobą na dalsze lata życia i może kiedyś pokazywać ją swoim dzieciom mówiąc : „Popatrz,  tata jak miał osiem miesięcy mierzył tylko 72 cm a teraz głową sięga prawie sufitu!”. A gdyby tak te wszystkie pomiary odnotowywać na przenośnej miarce wzrostu? (6) Czyż to nie wspaniały pomysł?!

Maleńkie dzieci uwielbiają być noszone na rękach, tulone i  kołysane. Gdy dorastają i opanują już jakże skomplikowaną umiejętność siedzenia najchętniej nie schodziłyby z huśtawki (3). Trudno im się dziwić, skoro to taka wyśmienita zabawa z mamą , tatą i starszym rodzeństwem.  A kiedy huśtawka dodatkowo wygląda tak pięknie, że nie sposób oderwać od niej wzroku!

Czego się zwykle życzy dopiero co narodzonemu maleństwu ? By rosło zdrowo, było silne, odważne i dzielne. Takie myśli i pragnienia amerykańska artystka Shanna Murray zamkknęła w w postaci uroczych naklejek (2), które będą niezapomnianym prezentem dla nowego członka rodziny i piękną, nienachalną ozdobą dziecięcego pokoju.

Poduszek nigdy dość! Szczególnie tak pięknych, jak ta okrągła z wypustkami w kolorze miodowym (1) . Naturalna na zewnątrz ( 100% bawełna) i w środku ( wypełnienie z pierza). Przypadnie Wam na pewno do gustu, jeśli tak jak my jesteście nałogowymi poduszkoholikami.

A jakie są Wasze typy? Czego Waszym zdaniem nie powinno w wyprawce zabraknąć?

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s