Bez kategorii
Dodaj komentarz

Wyścigi, chrabąszcze i leśniczy – robot.

1/2/3/4/5/6

Raz, dwa, trzy! Koparką bawisz się ty! Cztery, pięć, sześć! Tego robaka lepiej nie jeść!

Dwa lata to nie byle co! Przytulanki leżą już zapomniane w kącie a ich miejsce zajmują autobusy, koparki (6), ciężarówki, i całe mnóstwo innych pojazdów. Tak jak chyba każdy mały chłopiec, ty też marzysz, by być operatorem dźwigu, strażakiem pędzącym gasić pożar, czy kierowcą wyścigowym. A może tak jak tata chciałbyś być kierownikiem budowy, albo budowniczym mostów i dróg? Bardzo proszę! Ekspresówka (1) w ogródku u dziadków ? Zobacz, tu jest zakręt, to skrzyżowanie, a tam rondo.  Zwolnij, zbliżasz się do przejścia dla pieszych!

Ktoś niespodziewanie wdreptał na sam środek drogi? To chyba pan chrabąszcz. Możesz delikatnie przenieść go do pudełeczka na owady (5) i  policzyć nogi. Czy widzisz jego oczy? Rozpoznajesz, gdzie ma czułki?  Tylko nie zapomnij po tych obserwacjach wypuścić go na wolność!

Wsiadaj na swój jeździk (4) i zawieź go na łąkę. Po drodze pomachaj kwiatkom i pozdrów koniecznie wszystkie biedronki. Ktoś chyba chce dołączyć do tej przejażdżki. Czy zabierzesz w dalszą podróż swojego drewnianego robota (3) ? Może zostanie leśniczym i pomoże Ci zbierać  gałęzie, z których potem zbudujecie razem szałas? Jaka wspaniała zabawa!

Czy ja dobrze widzę, że zaczyna padać deszcz? Zabierzemy drogę ze sobą do domu. Rozłożymy ją na środku pokoju i będziemy bawić się dalej.  A jeśli przed kolacją jeszcze starczy sił, możemy sprawdzić jakie zwierzęta ukryły się w  klockach (2). Chyba widzę tu głowę polarnego misia?       A Ty?

Ach! To był wspaniały, pełen wrażeń dzień.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s