Bez kategorii
Dodaj komentarz

Koncert dla świerszczy

 

1/2/3/4/5/6

Chodźmy do naszego ogrodu! Zasadzimy zioła i kwiaty, które kupiłyśmy wczoraj na targu.  W tym kąciku wyrośnie nasturcja, obok niej pachnący groszek i dalie. Tutaj będzie grządka rzodkiewek, a tam w podłużnej donicy wysiejesz swoje marchewki (2). Za kilka tygodni będziesz mogła zbierać pierwsze plony. Potrzebujemy  trochę piasku wokół nasturcji i aksamitek. Możesz napełnić nim wiaderko (3) i podsypać o tutaj. Wspaniale!  Gdy pojedziemy raz jeszcze na bazar będziesz mogła wybrać sobie jakieś małe sadzonki pachnących ziół za pieniądze ze swojej deszczowej skarbonki (5). Teraz już tylko nie możemy zapomnieć o regularnym podlewaniu. Rośliny by nam tego nie wybaczyły.

Rozłóżmy na łące koc. Zagrajmy na pianinku (6) koncert razem ze świerszczami. Czy słyszysz jak szumią trawy? One też chcą do nas dołączyć. Nasypmy nasionek do jednego z kartonowych pudełek (4), popatrz jak pięknie gra, gdy delikatnie nim poruszasz. Duże pudełko może być bębenkiem a nasze palce pałeczkami. Może teraz ułożymy z nich wieżę? Zobacz, możemy teraz snuć zaczarowane historie. Mogę ja pierwsza ? …Gdy zakładam na głowę koronę, zamieniam się w królewnę. Moim przyjacielem jest robot, z którym za rękę przekraczamy furtkę do naszego tajemniczego ogrodu. Rosną w nim poziomki słodkie jak miód a na listkach siadają różnobarwne motyle. Mamy jedną jabłonkę, z której latem spadają na nasze głowy purpurowe jabłka. Siadamy w jej cieniu na trawie i pałaszujemy tort truskawkowy popijając go owocową herbatą. Jest tak cudownie! Och, już prawie noc. Czas tutaj tak szybko płynie. Musimy poszukać drogi powrotnej do domu. Biały ptak wskaże nam drogę…

Spójrz, lala (1) już prawie zasnęła od tych naszych opowieści. Na pewno śnią jej się piękne sny. Przykryj ją kocykiem, robi się już chłodno. Chyba czas wracać powoli do domu, co Ty na to?

To był naprawdę cudowny dzień córeczko. Dziękuję ci za niego.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s