Bez kategorii
Dodaj komentarz

Tyranozaury i podróż do Australii

 

1/2/3/4/5/6

C jak cykada, f jak fenek, m jak meduza. Zobaczmy, kto się ukrył pod literą T? To tyranozaur, dwunożny mięsożerca z wielkimi zębami! A pod literą L zamieszkał leniwiec, który dziś chyba nic nie zamierza robić. Kiedy spogląda na mnie z plakatu (2) gepard, wyobrażam sobie jak w mgnieniu oka przecina mój pokój i już jest na drugim końcu miasta. Nie ma sobie przecież w tej dyscyplinie równych! Dudek, konik morski, ważka. Lubię ten mój zwierzyniec bardzo!

A czy słyszeliście kiedykolwiek o kotopsie, albo wiecie kim jest misiokot ? Czasem wymyślam sobie takie przedziwne stwory i pisze o nich opowieści. Gdzie mieszkają, co jedzą na śniadanie, kto jest ich sąsiadem? Czy do pracy chodzą pieszo, czy może jeżdżą do niej tramwajem? Wycinam, wyklejam, robię kolaże (5). Czuje się wtedy jak autor książki lub jej ilustrator. Gdy dorosnę, chciałbym narysować prawdziwy komiks!

Raz w tygodniu chodzę na zajęcia rysunku. Szkicowaliśmy już martwą naturę. Ja tam nic martwego nie widziałem w kilku jabłkach leżących w misce. Ale pani mnie pochwaliła i mówiła, że bardzo jej się moja praca podobała. Szkicujemy ołówkami różnej twardości, ale one często się łamią i wtedy musimy je strugać (6). Podobnie jak i kredki. Bardzo się wtedy denerwuję, bo ja jestem szalenie niecierpliwy. Dlatego najbardziej lubię rysować pastelami (3). Są miękkie, mają piękne kolory i zazwyczaj się nie niszczą. Chyba, że pomoże im w tym mój młodszy brat.

Raz próbowałem namalować Woodiego (1). To jedno z moich ulubionych aut. Ale to nie taka prosta sprawa, bo trzeba pamiętać o  camperze a on nigdy nie mieści mi się na rysunku. Echh! Kiedyś na pewno mi się uda! Póki co, zdecydowanie bardziej wolę się nim bawić i udawać, że razem z moim młodszym bratem i rodzicami jedziemy z przyczepą w podróż do Australii. Będą tam kangury na literę K i gekony na literę G. Z pewnością!

Wybaczcie, teraz muszę pomóc mamie w naszym ogródku. Obiecałem zgrabić (4) liście i wyrównać ziemię. Jesienią będziemy sadzić tam krzewy i drzewa.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s