Bez kategorii
Dodaj komentarz

Cztery świeczki na torcie i droga w środku dżungli.

 

CZTERY ŚWIECZKI NA TORCIE.

Jest rok 2003.  Dzień, niczym nie różniący się od pozostałych. Może tylko trochę bardziej wiało na zewnątrz. Sybren przypomniał sobie, jak będąc małym chłopcem uwielbiał zabierać z domu wszystkie swoje auta i budować dla nich ulice, drogi, ba! całe miasta. Czując wiatr rozwiewający włosy i bliskość natury, która była na wyciągnięcie ręki. Podobne pasje co wiele lat temu tata, wykazuje mały Joel. Za kilka miesięcy syn Sybrena, będzie obchodził swoje czwarte urodziny. Ta data, trochę w przenośni a trochę dosłownie, staje się deadlinem, który tata sobie wyznacza, by podarować synowi prezent absolutnie niezwykły. Pochodzący z głębi serca i będący owocem czułej ojcowskiej miłości. Gdy na torcie chłopiec zdmuchuje cztery świeczki, w jego ręce trafia gumowa droga dla ukochanych pojazdów, którą Joel może zabrać ze sobą, gdzie tylko zechce : do lasu, na plażę, do przedszkola. Serce taty pęka z radości, bo to prezent pod każdym względem wymarzony.

 DSC_1857DSC_1871  DSC_1769

PIASEK, BETON, DYWAN Z LEŚNYCH SZPILEK.

Kolejnych osiem lat zajęło Sybrenowi i jego najbliższym złapanie oddechu i uporządkowanie w głowie, czym chcieliby się wspólnie zajmować. Do załogi Waytoplay dołącza żona Marise. Dokładnie rok później mała rodzinna manufaktura wypuszcza pilotową serię 250 zestawów, które sprzedają się w mgnieniu oka. Rok 2014 staje się przełomowym dla rodzinnego biznesu Państwa Jelles. Waytoplay trafia do sklepów, by w niedługim czasie być znanym małym i dużym fanom motoryzacji w 30 krajach.  Od przełomowego momentu, który jak błyskawica przeszedł przez życie Sybrena, do teraz, minęło wiele lat.  Nie zmieniła się jednak myśl przewodnia, będąca fundamentem Waytoplay: tworzymy bezpieczne, kreatywne zabawki dla małych odkrywców i wynalazców uwalniające ich wyobraźnię, trzymając się z dala od odbiorników tv, sieci i internetu. Do rąk małych i dużych trafia gotowe narzędzie oraz przestrzeń do tego, by dziecko rozpoczęło własną przygodę. Od niego samego zależy tylko, czy będzie ona się rozgrywać na plaży, w przedszkolu, w ogrodzie, czy na dywanie z choinkowych igieł.

DSC_1777DSC_1873

HOLENDERSKI DESIGN, NIEMIECKA PRODUKCJA.

Gumowa droga, składająca się z gotowych zestawów, które można łączyć ze sobą w dowolnej kolejności i konfiguracji, łatwa do zwijania i transportu, spełnia najwyższe europejskie normy EN-71 dla zabawek dla dzieci. Ronda, skrzyżowania, miejsca parkingowe, przejścia dla pieszych, wytwarzane są z surowców pochodzących z Niemiec. Oznacza to, że marka jest lokalna i wiarygodna, a każdy element poddawany badaniom podczas całego procesu produkcyjnego. Tu nie ma miejsca na pomyłki i niedociągnięcia. Guma, z której wytwarzane są poszczególne elementy tej układanki jest wodoodporna, wysokiej jakości i szalenie wytrzymała. Nie myślcie sobie, że to koniec tej historii. Joel, który dawno przestał być dzieckiem, pomiędzy pakowaniem kolejnych przesyłek, opracowuje nowe projekty nadruków na gumową drogę. Jesteśmy ogromnie ciekawi, co z tego wyniknie. A Wy?

fot. Angelika Paruboczy

Zestawy Waytoplay gotowe do zabawy znajdziesz w naszym kalaluszkowym sklepie:

https://www.kalaluszek.pl/pl/producer/Waytoplay/142

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s