Bez kategorii
Dodaj komentarz

I jeszcze więcej włóczki w te święta

Mam nadzieję, że cudownie spędzacie grudniowy czas. Nieważne, czy zdecydowaliście się na wprowadzenie w tym roku kalendarza adwentowego i czy do Waszych dzieci pisze listy elf… Mam nadzieję, że wysupłaliście choć trochę czasu na posłuchanie kolęd, na zrobienie ozdoby choinkowej czy na pieczenie z dziećmi pierników. Trzymamy za Was kciuki, by udało Wam się porwać świątecznej atmosferze.

IMG_6630

Tymczasem chcieliśmy Wam pokazać ostatni przygotowany przez nas świąteczny wpis. Mam nadzieję, że z niego skorzystacie. Jeśli po zrobieniu pomponowych bombek zostanie Wam nieco włóczki,  zachęcam do zrobienia choinkowych chwostów. Będą się na drzewku pięknie prezentować a po sezonie mogą stanowić dekorację dziecięcych szafek czy koszy z zabawkami. Można też zrobić z nich girlandę.

1. Przygotujcie sobie kawałek tekturki i w poprzek ułóżcie jeden kawałek (ok. 30 cm) włóczki. Następnie zacznijcie nawijać wokół kartonika włóczkę. Im więcej jej będzie, tym bardziej puchaty wyjdzie Wam chwost.

IMG_6598  IMG_6605

2. Gdy już uznacie, że nawinęliście wystarczającą ilość włóczki, chwyćcie za nitkę ułożoną w poprzek tak, by utrzymać całość w ryzach, a u dołu kartonika przetnijcie nawiniętą włóczkę.

IMG_6616  IMG_6619

3. Już powstał całkiem fajny frędzelek, trzeba jeszcze przewiązać go włóczką tak, by powstała „główka” chwosta.

IMG_6627  IMG_6628

4. Wyrównujemy nitki i dziwimy się, że to było takie proste.

Życzymy udanej zabawy!

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s