Bez kategorii
Dodaj komentarz

Animalesque. W sercu Afryki czy Afryka w sercu.

Karnawał to idealny czas, by przypomnieć Wam jedną z piękniejszych marek, jakie Kalaluszek miał okazję u siebie gościć.  Mowa o maskach Animalesque. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to rzecz unikalna i niezwykła. Z jednej strony maski są jak najbardziej użytkowe, a z drugiej ocierają się nieco o świat sztuki. Nic dziwnego.  Sara Lowes (serce marki) studiowała projektowanie tkanin na Uniwersytecie w Falmouth. Ma też doświadczenie w projektowaniu kostiumów i haftów dla teatrów i domów mody.

   

fot. zdjęcia z pracowni Sary – http://www.animalesque.co.uk, zdjęcie Zoe w masce królika@diary_of_loving_mother

Studio Animalesque znajduje się we wschodnim Londynie. Jednakże w sercu Sary nadal pobrzmiewa Afryka, gdzie spędziła pierwsze lata swojego życia. Rodzinne kempingi i wycieczki na sawannę rozbudziły w niej fascynację przyrodą i światem dzikich zwierząt.  Sara miała dzieciństwo trochę w duchu unplugged, z dala od telewizora. Wraz z siostrami umilała więc sobie czas organizując dla bliskich przedstawienia, do których musiała zrobić kostiumy i rekwizyty (używając do tego różnych dziecięcych znalezisk).

 

fot. @diary_of_loving_mother

Po studiach Sara była animatorem dla dzieci i w ramach tej roli przygotowywała m.in kostiumy i scenografię.  Miała też okazje pracować w Indiach. Wyjazd ten dal jej możliwość przyjrzenia się różnym technikom pracy z tkaninami.

Te wszystkie doświadczenia wpłynęły z pewnością na powstanie i charakter Animalesque.

   

fot. @diary_of_loving_mother

W swej pracy Sara lubi bawić się kolorami i teksturami. Szczególnie upodobała sobie naturalne materiały takie jak len, jedwab, wełnę czy bawełnę. Nadruk wykonywany jest ręcznie metodą sitodruku. Maski  dopracowane są w szczegółach. Nawet ich lewa strona jest starannie wykończona i niekiedy zaskakuje detalem. Maski afrykańskie mają na przykład na rewersie piękne etniczne materiały.

 

fot. http://www.animalesque.co.uk

Marka Animalesque stała się rozpoznawalna już dzięki swemu pierwszemu „dziecku” tzn. masce królika. Po dziś dzień to jedna z ulubionych masek projektantki. Kto by pomyślał, że pierwszy egzemplarz był wykonany na bal kostiumowy ze zwykłego kartonu.

   

fot. zdjęcia z pracowni Sary – http://www.animalesque.co.uk, zdjęcie Zoe w masce królika@diary_of_loving_mother

Maski pojawiały się w wielu zagranicznych publikacjach m.in  w Vogue,  Marie Claire, Milk czy Papier Mache.

To takie cacuszka, które stworzone są do nieskrępowanej dziecięcej zabawy. Bo każdy rodzic wie, że dzieci uwielbiają wcielać się w różne role. Polecamy je z całego serca. Spory wybór masek znajdziecie tu ( KLIK).

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s